Чорний піар: 95-й округ закидали листівками

0 1

За тиждень до виборів з’явилися листівки, на яких нібито Наталія Королевська пише листа про підтримку кандидата від блоку Петра Порошенка — Олександра Тигова.

У тексті говориться про те, що Королевська йде від “Опозиційного блоку” й зараз підтримує чомусь Тигова, який колись балотувався на Дніпропетровщині від її партії.

Це при тому, що від “Опозиційного блоку” йде інший кандидат — Юлія Кульчицька.

IMG_5313

Кандидат в нардепи Олександр Тигов стверджує, що це — провокація, і він до того не причетний.

Його штаб вночі полював на тих, хто клеїть ці листівки, і їм таки поталанило. Молодиків передали правоохоронцям. Ті кажуть: їх просто попросили невідомі порозкидати листівки за 200 гривень.


Працівники штабу Тигова стверджують, що з’ясували імена цих хлопців і переконані, що це працівники штабу кандидата в нардепи Анатолія Федорука.

“Двоє з них — мешканці Боярки Олексій Улизько та Максим Гапонов”, — говорять в штабі Тигова.

Працівники ж правоохоронних органів стверджують, що клеїли хлопці з “Правого сектора”.

Люди сприймають інформацію на таких листівках по-різному.

“Ну, зрозуміло, що така “агітація” Тигову, який іде від Петра Порошенка, зараз ні до чого. Значить, це зробив хтось із його конкурентів. Хтось, для кого перемога дуже важлива. З тих, хто активно агітує зараз на бордах і листівках — це, можливо, екс-регіонал Федорук”, — ділиться враженнями від знайденою на поштових скриньках листівок Володимир.

Але навіть деякі депутати інформаційну атаку сприйняли за справжню агітацію за Тигова.

“О першій ночі загавкали собаки, я вийшов, дивлюся: все подвір’я всипане листівками, де Тигов з Королевською. Я, чесно кажучи, навіть повірив, що вони досі разом”, — каже депутат Гостомельської ради Василь Вознюк.

Тієї ж ночі в окрузі № 95 невідомі заклеїли й борди Олександра Тигова, звинувативши його в продажності.

Королевська - Мельник

Але Тигов не єдиний, хто зацікавив конкурентів. Якщо йому пригадали те, що він балотувався кілька років тому від Королевської, то невідомі особи нагадали виборцям, що екс-регіонал Анатолій Федорук цього року не вийшов з ПР під час розстрілів на Майдані.

mima

За кілька днів до виборів конкуренти не шкодують нічого. На чорний піар для обох кандидатів витратили кошти на дорогий друк на глянцевому папері.

Соціологія штабів показує, що Тигов і Федорук ідуть із незначним відривом один від одного.

Перепало й кандидату в мери Ірпеня Віктору Мікуліну. Про нього та Олександра Тигова також днями була поширена листівка, де суть зводилася до того, що їх підтримує одіозний Петро Мельник.

Тігов - Мельник

До слова, і Тигов, і Мікулін від співпраці з Мельником відхрещуються.

Джерела в Податковій академії переконані, що так звана боротьба за академію точиться не просто так:

“Ви ж розумієте, що академія — це 10 тисяч голосів. На минулих виборах саме академія дала Мельнику 90 % виборців. Знаєте, як голосують курсанти — за наказом. За вказане прізвище. Як скаже старший. Зараз в академії не все просто. Не всі офіцери готові наказати курсантам голосувати за одного кандидата. Багато хто з працівників прислухається до Мельника”.

Команда Віктора Мікуліна на своїй сторінці в facebook прямо написала, що в розповсюдженні листівок підозрює Максима Плешка, члена партії “Нові обличчя” Володимира Карплюка, що в Бучанському міському парку має власний бізнес з прокату велосипедів “Сто коліс”.

Мікулін

Такий чорний піар за кілька днів до виборів проти двох кандидатів має всі шанси знизити рейтинг лідерам перегонів і перевести їхній електорат до іншого сегменту: або до представниці від “Батьківщини” Олени Бебешко, або представникові “Народного фронту” Михайлові Гарвилюку.

Саме ці двоє, згідно з соціологією штабів, і ведуть боротьбу за третє місце.

Чорний піар пішов і проти Тигова, і проти Гаврилюка. З’явилась ще одна листівка, де нібито Тигов паплюжить ім’я відомого козака Гаврилюка, над яким на морозі знущались беркутівці.

Гаврилюк

У штабі кандидата від “Народного фронту” козака Гаврилюка джерело редакції зізналося, що з Києва їм також привозили листівки проти Тигова і Федорука. Але Гаврилюк, зі слів джерела, навідріз відмовився їх поширювати, до того ж їхня друкована продукція, за словами того ж джерела, мала інший дизайн і якість, аніж та, що вже розійшлась 95-м округом.

Сам Гаврилюк стверджує, що про поширення чорної агітації дізнався від журналістів і вважає такі методи слабкістю опонентів.

Редакція “Сайту громади Приірпіння” вирішила поцікавитись у політтехнолога Сергія Гайдая, який у свій час вів кампанію Ющенка, Порошенка, Кінаха і навіть росіянки Хакамади, як така технологія впливає на виборця, і хто її може застосовувати.

“Це називається інформаційною атакою. Якщо вона влучна і професійно продумана, то має свій вплив. Якийсь відсоток людей, котрі хотіли голосувати за кандидата, можуть змінити своє рішення. Але це інколи роблять і непрофесійно. Критика — це складова політичного діалогу. І такі речі, якщо кандидат дійсно мав таку біографію, можна було робити й відкрито”, — пояснює Гайдай.

“Але у нас відкриту дискусію вести бояться. У цивілізованому світі застосовуються прямі інформатаки з перевіреною інформацією. Але у цивілізованому світі є політична культура. В Україні низький рівень політичної культури, а від рівня політичної культури залежить життя людей у прямому розумінні цього слова. У нас обирають бізнесменів. Якби 10 років тому країна зробила б інший вибір — був би розвиток, і Україна була б у НАТО. А те, що зараз відбувається — це прямі наслідки рівня політичної культури”, — додає технолог.

Напишіть відгук

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Київщини".
Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора. Головний редактор: Ірина Федорів