Законотворці від Києво-Святошинського району

0 3

Новообрана Верховна Рада працює вже третій місяць.

“Кромада Києво-Святошино” вирішила проаналізувати, що за ці місяці встигли зробити народні обранці від Києво-Святошинського району на законодавчому полі – мажоритарник Михайло Гаврилюк, який переміг на виборах у 95 виборчому окрузі, та екс-міністр МВД, мешканець Стоянки, Юрій Луценко.

Козак Гаврилюк, який працюю у комітеті ВР у справах ветеранів та інвалідів, зареєстрував лише два законопроекти. Та й ті – у співавторстві з іншими депутатами.

Один із законопроектів прямо стосується його роботи у комітеті. Це законопроект про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо статусу осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. Другий законопроект про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг.

Юрій Луценко виявився більш працьовитим. Ним зареєстровано вже 13 законопроектів.

Останній Луценко зареєстрував у співавторстві з іншими депутатами у четвер, 5-го лютого. Цей законопроект стосується журналістів, а саме  питання співавторства на інтерв’ю. Сьогодні, як каже один з співавторів проекту закону, колишній журналіст Сергій Лещенко, в нас у законодавстві досі зберігся пережиток, коли журналіст зобов’язаний погоджувати текст інтерв’ю з тим, в кого він його брав.

“Це елемент цензури, адже, коли ти сідаєш давати інтерв’ю on the record, ти уже цим фактом даєш згоду на оприлюдення сказаного. Усі західні журналісти, з ким я товаришую, у шоці від того, що український закон зобов’язує погоджувати репортера текст розмови зі співрозмовником”, – зазначає у Фейсбуці Лещенко.

Законопроектом пропонується вилучити з закону «Про авторське право і суміжні права» норму, яка передбачає співавторство на інтерв’ю як інтерв’юера, так і особи, яка надала інтерв’ю, а також опублікування запису інтерв’ю лише за згодою особи, яка дала це інтерв’ю.

У пояснювальній записці зазначено, що «положення про згоду на опублікування інтерв’ю фактично може розглядатися як цензура і становити необґрунтоване обмеження права на свободу вираження поглядів та свободи журналістської діяльності».

Tagged with:

Напишіть відгук

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Київщини".
Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора. Головний редактор: Ірина Федорів