Золоті клени у Боярці – 19 дерев за 100 тисяч

1 14

У місті Боярка цілком “столичні” проблеми.

До загрози незаконної забудови у парку Шевченка відтепер додається ще й бажання наслідувати корупційні схеми столичних урядників.

Пам’ятаєте історію про каштани на Хрещатику, коли замість каштанів сорту “Бріотті червономясисті” висадили каштани інші сортів і тільки 2 дерева, згідно з експертизою, відповідали заявленим характеристикам.

Проти Великожня місцева влада Боярки “озеленювала” вулицю Лінійну. Тут висаджено 19 кленів. І все б нічого, якби не їхня вартість – 97 тис 893 грн.

Закуплено за документами клени – гостролисті Globosum.

Тільки 16 висаджених дерев зовні схожі на цей вид, інші 3 – на “звичайні” клени.

Дорогі дерева активісти відзняли на відео.

Більш того, вартість саджанців за накладною (5 152 грн за шт) перевищує задекларовану вартість на сайті компанії– постачальника (У розсаднику “Наталіс”: ціна саджанця з урахуванням знижки мала б складати 3 485 грн).

Окрім того, у Черкаській області такі ж саджанці можна купити по ціні 600 грн, що навіть з доставкою обійшлося б дешевше для міського бюджету. Тобто перевитата з міського бюджету становить понад 30 тисяч гривень.

Втім, місцеві активісти вже звикли до активної  корупційної діяльності мера Тараса Добрівського. Він знаний навіть на всеукраїнському рівні: вимаганням хабара за надання  земельної ділянки.

Добрівський також відповідальний за примусову “мобілізацією” мешканців міста на Антимайдан у 2013-му .

Місцевий депутат від партії “УДАР” Володимир Сафонов вбачає серйозну загрозу у тому, що майже увесь цьогорічний бюджет розвитку міста (прибл. 7 млн грн) заплановано розподілити через ЖЕК (Комунальне підприємство “Боярське головне виробниче управління житлово-комунального господарства”).

За інформацією місцевих активістів відмивання грошей через комунальні підприємства уже стало звичною справою у місті: по-перше, саме під прикриттям “благоустрою” красти найзручніше, по-друге, голова місцевого ЖЕКу – кум одіозного мера Боярки.

8 квітня активісти зафіксували на фото та відео як КП “БояркаВодоканал” у робочий час возить пісок із лісу на дачу  офіційного радника Добрівського – Анатолія Тахтарбаєва.

Боярчани твердять, що це далеко не перший випадок облаштування домівок наближених до влади коштами міського бюджету та силами працівників комунальних підприємств.

Kuzyk_ValentynaАвторка: Валентина Кузик, журналістка, мешканка Боярки

Tagged with:

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Київщини".
Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора. Головний редактор: Ірина Федорів