Списки боржників Капітанівки – ганьба “Київоблдорупру”

1 18

Списки боржників вивісили на дошку оголошень наприкінці травня.

Тут, звісно, є і адреси приватних осіб.

Для України, на жаль, це стандатний колекторський метод боротьби із неплатниками.

Покращити рівень послуг і цим самим спонувати мешканців платити саме за надані якісні послуги ніхто не збирається.

Безымянный

Жителі Капітанівки користуємось послугами ЖКГ нашого славнозвісного ДЕУ ДП “Київоблдор управління”. За цей час, майже 20 років, нам, як мешканцям житлового масиву с. Капітанівка, не раз приходилось звертатись до керівництва ДЕУ, щодо якості наданих комунальних послуг.

Майже всі жителі нашого села примусово пройшли всі “кола пекла” коли ДЕУ повідомили жителів про закриття збитково котельні. Ніхто з керівництва на той час не переймався фінансовою спроможністю людей, їх змусили встановлювати індивідуальне опалення в 2011р.

Витрати по виготовленню проектів, заміні труб в квартирах та встановленню газових котлів жителі взяли на себе. Я фінансист і добре порахувала витрати, вони сягали майже 1 600 доларів США  за однокімнатну квартиру. Період окупності цих фінансових вкладень – 10 років. Таким чином ми вже прийняли на себе фінансову неспроможність ДЕУ на 10 років наперед.

За весь час нашого з ДЕУ співіснування існують проблеми, які ми не можемо побороти ніяк. ДЕУ це завжди пояснює так: всі недоопрацювання через недофінансовання дорожньої галузі та непрофільний напрямок діяльності, бо профільна діяльність для “Київоблдорупру” – обслуговування доріг. А ЖКГ – це “причіп з пострадянського минулого”, коли збудоване відомче житло на балансі підприємства було в дорогах, його тільки декілька років назад як вивели з “дороги”, але навіть розмежування електроенергії дотепер не зроблене.

Тобто освітлення житлового масиву села і освітлення автомобільної швідкістної траси Київ – Чоп обліковується по одному загальному лічильнику. Мешканці сплачують по тарифах 63,0 коп. за 1 кВт. час, як для підприємства, а для населення в навколишніх селах ціна – 36,6 коп. за 1 кВт.час, різниця надто велика, а враховуючи те, що тарифи на електроенергію будуть ще зростати, то для мешканців таке положення справ – справжня біда для гаманця.

Вирішувати проблеми ДЕУ не поспішає, хоча житлововий масив можна передати разом з об’єктами інфраструктурної та соціальної сфери з свого балансу на баланс Дмитрівської сільської ради. Цей варіант підтримує громада села, бо у такий спосіб сільська рада зможе реалізовувати на території житлового комплексу “Програму з соціально-культурного розвитку”. Зараз же кошти бюджету Дмитрівської сільської ради витрачати на ремонт основних засобів та житлових будинків, балансоутримувачем яких є ДЕУ, – не має права.

Багато хто з керівництва ДЕУ, а саме ДП “Київоблдорупр”, як керівна структурацтво ДЕУхотів би зробити розподільчий баланс з бізнесовим підходом “котельня, очисні споруди – це все нам,  а сільська рада – хай бере собі тільки житловий масив з зруйнованим прогнившим водогоном, з дірявими покрівлями на дахах, з водою в підвалах, з розбитими дверима в під’їздах будинків, не пофарбованою водонапірною баштою до того ще дірявою і т.д.”, бо насправді цей список нескінченний.

Жителі вже самі навчились вирішувати свої проблеми: поступово замінюємо двері в під’їздах та підвалах, купуємо насоси для відкачування води з підвалів, хтось навіть починає ремонтувати дахи над своїми квартирами, замінюємо лампочки в під’їздах, впорядковуємо прибудинкову територію, робимо толоки – прибираємо весь житловий масив, фарбуємо, ремонтуємо. Це все за власний рахунок.

Безымянный

А що ж ДЕУ? Там підхід один – сплачуйте гроші за новими тарифами, натомість рішення тридцять восьмої сесії Дмитрівської сільської ради від 17.02.2015р. по призупиненню дії тарифів не виконується вже три місяці. Всі наші скарги щодо непрозорості та порушень в коректності тарифоутворення ігноруються, бо ініціативна група перевірила надані нам консалтингові розрахунки фірми “Сенс”, на базі яких були прийняті нові тарифи, і мушу сказати, що в об’єм водовідведення забули включити значну кількість споживачів, а все тому, що відсутній облік стічних вод.

При цьому витрати на оплату праці порахували з преміями, хоча ДЕУ має мільйонні збити за минулий рік, а ще заклали рентабельність 5% у тарифи!!!

Формула розрахунку тарифів наступна: ділимо витрати прямі виробничі, загальновиробничі, розподілені адміністративні на загальний об’єм водопостачання = тариф  на водопостачання. Або ж ділимо наведені витрати на об’єм водовідведення, маємо тариф з водовідведення. Отож завищені витрати, занижений об’єм водопостачання та водовідведення – маємо високий тариф!!!

Повідомляю всіх, про те, що мешканці в с. Капітанівці як законослухняні люди готові сплачувати кошти за послуги ЖКГ, але вони повинні бути прозорі, справедливі і перераховані згідно урахування некоректного вводу даних для розрахунку тарифів.

Для цього ми просили начальника ЖКГ ДЕУ Юрія Аблаєва провести консультаційну нараду для можливості прийняття справедливих алгоритмів в розрахунках та створення робочих груп чи комісії з можливістю проведення контрольних замірів на водонапірній башті – з метою встановлення кількісного показника витрат води на житловому масиві в будні та вихідні дні, а також проведення інвентаризації споживачів послуг водовідведення з залученням до цього питання органів місцевого самоврядування.

Нам у проведенні цієї наради відмовили, посилаючись в наділаному повідомленні про велику завантаженість у роботі представників адміністрації. Ми не погоджуємось сплачувати за «намальовані цифри», тим більше що дія нових тарифів призупинена вищезазначеним рішенням Дмитрівської сільради, а тому згідно законодавства, вони не чинні, тобто діють старі тарифи.

Філія Києво-Святошинського ДЕУ ДП “Київський облдорупр” “відкрила боротьбу”  з неплатниками, боржники відстоюють свої інтереси шляхом вимоги справедливого перерахунку, або ж позиватимуться до суду, де будуть відстоювати права у отриманні якісних послуг та спреведливих прозорих тарифів.

Безымянный

Якщо зломався сміттєвоз, приженемо КРАЗовоз, а скоро й асфальтоукладач можемо підігнати. Сміття в асфальт дешевше закатати.

Безымянный

Сміттєві баки які вже давно прогнили, і якщо когось із керівників-комунальників посадити в цей бак, то він кріз дірку випаде.

А це теж якість послуг, за яку мешканці мусять справно сплачувати кошти …Одним словом “пригребли бордюри”, а не відновили (при ремонті їх демонтували, а після ремонту просто пригребли).

Безымянный

Тут навіть траву не в змозі підстригти.

Безымянный
А це газони, які створюють самі ж мешканці, хоча кошти за прибирання прибудинкової території нараховує ДЕУ.
Безымянный
Тому для того, аби робити дошку ганьби боржникам, треба просто почати надавати якісні послуги.
БезымянныйАвторка: Алла Збанацька, мешканка с. Капітанівка

1 Comment

 1. Віктор 02.07.2015 at 17:42

  Совєцький союз ще довго буде в головах громадян, які звикли, що їм “держава винна і повинна…”
  Кожен повинен платити за себе і за те, що хоче отримувати, а не чекати манни небесної від держави чи ще від когось.
  “Повідомляю всіх, про те, що мешканці в с. Капітанівці як законослухняні люди готові сплачувати кошти за послуги ЖКГ, але вони повинні бути прозорі, справедливі і перераховані згідно урахування некоректного вводу даних для розрахунку тарифів.”
  Де ж тут логіка- підвищення тарифів відмінено, але й по старих (нижчих) тарифах люди як не платили, так і зараз не платять.
  Що Ви особисто пропонуєте робити з неплатниками, яких так сміливо відносите до “законослухняних”? Можливо, Ви за них заплатите і тоді ніякої “ганьби”? Чи працівники ДЕУ мають з своєї зарплатні покривати ці борги?
  Який зараз тариф на воду, більший ніж в Києві разів в 10-20?

Напишіть відгук

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Київщини".
Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора. Головний редактор: Ірина Федорів