Низька явка Або Як я добиралась дві години до виборчої дільниці

0 1

Вже понад п’ять років я проживаю і зареєстрована у селищі Чайка. За цей час я уже неодноразово мала можливість здійснити своє виборче право за місцем реєстрації.  У день виборів представників місцевого самоврядування, 25 жовтня, я вирішила виконати свій громадянський обов’язок і поїхала на свою виборчу дільницю.

За годину до закриття дільниці у списку виборців, що взяли участь у голосуванні, мій підпис на листі списку був лише третім, а урни із бюлетнями стояли менш ніж на третину заповнені.

Кого ще цікавить, чому була така низька явка, пропоную проаналізувати наступні факти.

Ось мій будинок. Це житловий комлекс Брест-Литовський, що знаходиться за адресою вул. Печерська 2 та 6. В двох будинках 700 квартир, в яких проживає по декілька дорослих людей майже у кожній оселі. Навіть якщо припустити, що не всі квартири заселені (а таких насправді в будинку, якому п’ять років, дуже мало), та що деякі мешканці зареєстровані за іншими адресами, все одно загальна кількість виборців від двох будинків сягає майже тисячу осіб.

BrestLitovskyi

Виборча дільниця вже традиційно була розташована у житловому комплексі “Чайка” за адресою вул. Лобановського 21.  Якщо подивитися по карті, то здається, що немає нічого особливого, і виборча дільниця знаходиться доволі близько, всього півтора кілометри між двома адресами. Однак, не все так просто. Насправді вулиця Печерська не з’єднується із вулицею Лобановського. Автівкою туди не проїдеш, в кінці вулиці Печерської дорога перекрита бетонними плитами, а за ними – приватний сектор. Автівкою від мого будинку до виборчої дільниці можна було б проїхати по вулиці Валентини Чайки і доволі швидко дістатися місця.

Карту місцевості можна переглянути тут.

Але якщо виборцю не пощастило мати в цей день автомобіль, то добирання до дільниці могло перетворитися на справжній квест, що зі мною власне і сталося.

Пішки іти увечері, коли надворі вже темно, з мого досвіду не надто безпечно. Вздовж усього шляху, який би маршрут не вибрати, бігають зграї безпритульних собак, що кидаються і лають на людей. На додачу до всього, місцевість безлюдна – території складських приміщень та приватні оселі за високими парканами. Місцева влада про це також обізнана, адже питання безпритульних собак періодично піднімається, та під час майже усіх попередніх виборів надавали спеціальний транспорт до вибочої дільниці, про що завчасно повідомлялося. Цьогоріч повідомлень про такий транспорт не було.

Я сподівалася дістатися дільниці громадським транспортом, а саме маршруткою 743Д, яка в звичайні дні їде майже до кінця вулиці В.Чайки, але на жаль, як виявилося не в день виборів. Єдиний варіант з транспортом залишився сісти на автобус 37А, що їде від вул. Печерської до Святошино, вийти на автобусній зупинці на житомирському шосе та пересісти на автобус 37, що вже довезе до житлового комплексу Чайка. Вочевидь, я була не одна, хто хотів скористатися громадським транспортом для того, щоб дістатися дільниці і проголосувати, тому що поруч зі мною на зупинці стояли інші пасажири, навіть із дітьми дошкільного віку. З дому я вийшла о 17:00, за розкладом автобус 37а мав бути на зупинці о 17:28, але цього автобуса не було, наступний приїхав аж 0 17:52. Майже за годину очікування громадського транспорту я познайомилась із іншими пасажирами, та на жаль їм не вистачило такого терпіння, вони зрештою відмовились від ідеї їхати на дільницю. З усіма очікуваннями транспорту виборчої дільниці я дісталися лише о 19 годині, а додому повернулась майже о 21.

Ситуація із організацією виборів у моєму окрузі цьогоріч здивувала, адже і в день парламентських виборів, і президентських, і навіть до місцевих рад п’ять років тому назад курсував автобус, який збирав людей від великих житлових комплексів і підвозив до виборчої дільниці. На сьогодні ж залишається відкритим питання як майже тисяча людей мали добиратися до дільниці в селищі Чайка, і чому місцева влада не подбала про те, щоб виборці могли без зайвих зусиль віддати свої голоси?

БезымянныйАвторка: Катерина Покотило, мешканка Чайки

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Київщини".
Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора. Головний редактор: Ірина Федорів