Загачене Гатне: через забудовників село на межі екокатастрофи

0 1243

Селу Гатному, що розташоване впритул під Києвом біля мікрорайону Теремки-1, загрожує екологічна катастрофа через забудовницький безлад. 

Забудовники приманюють інвесторів житла тим, що нібито передадуть їм у власність земельні ділянки біля вікон квартир з першого поверху, тим самим обдурюючи людей, примушуючи їх платити вищу ціну за житло. 

Близькість населеного пункту до столиці провокує забудовників і сільську владу зводити будинки, не переймаючись проблемою каналізації.

У свою чергу навіть походження назви села Гатне означає “гать”, тобто невелику греблю або настил з дерева чи хмизу для проїзду через болото (етимологічний словник топонімів В.Лучика).

Гатне етимологія

Гать мостять там, де ґрунтові води дуже близько до поверхні.

Гать на світлині

Якщо прогулятися вулицями села, то можна звернути увагу, що на місці недобудованих будинків на стадії фундаменту часто росте… очерет.

Зрозуміло, що будуватися в таких місцях треба дуже обачно, зважаючи на топографію, і особливої уваги потребує саме облаштування каналізації.

Водночас, місцеві мешканці бідкаються, що через високий рівень ґрунтових вод село постійно підтоплюється.

Представники організацї «Стоп корупції» прийшли до сільського голови Гатного Броніслава Корицького й вручили йому туалетний папір.

Стоп корупції в сільського голови Гатного

ГО “Стоп корупції” повідомляє, що сільську владу каналізаційне лихо не обходить, керманичі тим часом роздають землі під забудову прямісінько по меліоративному каналі. Місцеві активісти викрили, що 340-380 гектарів землі водного фонду вже роздерибанили. За їхніми даними, новими власниками безплатних земельних наділів стали судді та прокурори. «Люди подали заяви на отримання земельних ділянок – сільська рада їх розглянула та задовольнила. Звичайно, безкоштовно», – переконує сільський голова Гатного Броніслав Корицький.

Крім земельних ділянок під індивідуальну забудову сільрада щедро видає дозволи на будівництво багатоквартирних будиночків котеджного типу. Система водопостачання – переважно зі скважини біля будинків, а водовідведення – через систему септиків.

Мешканцям села відоме будівництво ЖК “Супутник Гатне” на вулиці Інститутській що паралельна Одеській трасі.
Гатненці навіть зібрали мітинг проти врізки багатоповерхівок ЖК в дренажну систему села, не розраховану, на їхню думку, на таке навантаження.

ЖК Супутник Гатне

Один із забудовників – “Компанія надійних людей і розвитку”. Вона забудовує кілька вулиць в Гатному – це будинки на вул. Абрикосовій, 12 і 14, а також – на вулиці Дорошенка, Зеленій та Інститутській.

Це, наприклад, вулиця Абрикосова.

Алмонд КНЛ

Раніше на місці забудови росли дерева. Місцеві мешканці насолоджувалися лісом. Проте ласий шматок землі на межі з Києвом – велика спокуса для забудовника.

Гугл КНЛ на Абрикосовій

Землю було виділено за договором суперфіціарію на 3 роки під забудову.

Суперфіцій — це право користування земельною ділянкою, переданою особі для будівництва та експлуатації на ній будівель чи споруд, на які в останньої виникає право власності. Суб’єктами суперфіціарних відносин є власник земельної ділянки, яка надається під забудову, і особа, яка має право використання зазначеної ділянки для забудови (суперфіціарій) – в даному випадку – це Компанія надійних людей і розвитку (“ROMA KNL” – на форумі забудовників).

Паспорт обєкта Абрикосова 12

Компанія надійних людей і розвитку виникла після того, як забудовник Роман Хіміченко розбігся із іншим забудовником Андрієм Уском, що також зводить на вулиці Абрикосовій будинки, що ближче до виїзду з Гатного на вулицю Чабанівську.

Хіміченко розстався з Абрикосовою 4

екс партнери кнл

Андрій Усок, з яким Роман Хіміченко починав будувати дім на Абрикосовій, 4, – забудовник, що мешкає в Ірпені і зареєстрував свою “Компанія благо-інвест” в Солом’янському районі Києва.

Благо Інвест Ірпінь

Забудовник приваблював інвесторів у квартири на першому поверсі тим, що обіцяв їм землю у власність біля вікон їхнього помешкання. Тому інвестори заплатили за квартири на першому поверсі більшу ціну, ніж люди, які вирішили оселитися вище.

Усок Арикосова 4 мегамакс земля води

Як бачимо, люди тепер не певні, що можуть отримати право на земельну ділянку, розуміючи, що прибудинкова територія – спільна власність усіх мешканців багатокрвартирного будинку.

Забудовник Хіміченко Роман  (“ROMA KNL” – на форумі забудовників), народився в м. Ватутіне Черкаської області. Навчався в місті Суми, де ймовірно познайомився з майбутньою дружиною Сорокою Анною. Дружина займається продажем одягу під маркою “Анна Сорель”, чорний автомобіль “Лансер” з рожевим логотипом її фірми можна часто бачити біля відділу продаж КНЛ на Абрикосовій.

Анна Сорель

У Вишневому керівник Компанії надійних людей і розвитку Руфат Абдулгалімов і Хіміченки (дружина Сорока і брат Богдан) – серед засновників іншої кампанії “Маестро буд”.  Є компанія в Романа Хіміченка і в Києві – “Тандем Комфорт”.

Забудовник Хіміченко Роман балотувався на місцевих виборах до Гатненської сільради із гаслом про пріоритетність розвитку в Гатному інфраструктури.
Самовисуванець Хіміченко

При цьому вантажівки, що возять будматеріали на його об’єкти, всупереч дорожному знаку про заборону вантажного руху на вулиці Теремківській, регулярно розбивають дорогу. Особливо постраждали київські вулиці Жулянська і Теремківська.

Рух вантажівок заборонено

Мешканці неодноразово зверталися до Романа Хіміченка, щоб він хоча б засипав ями, розбиті вантажівками, проте у відповідь чули лише обіцянки.

Форум розбита дорога

Крім пошкодженої інфраструктури на будівельному форумі в Інтернет-мережі до Романа Хіміченка висувають претензії в тому, що нібито він, як і забудовник Андрій Усок, ввів в оману мешканців перших поверхів будинків, продавши їм квартири начебто разом з частиною прибудинкової території.

Земля плюс квартира

Користувач форуму переконаний, що в діях забудовника – наявне банальне шахрайство.

Земля плюс квартира 2

Юрист Дмитро Навроцький у коментарі для редакції сайту Громади Києво-Святошина повідомив, що забудовник, який зводить будівлю за договором суперфіцію, не може продавати право на землю з прибудинкової території мешканцям перших поверхів.

Юрист

“Такі дії суперфіціарія є незаконними, оскільки він не є власником земельної ділянки на якій знаходиться забудова. Суперфіцій у розумінні Цивільного Кодексу України є правом користування чужою земельною ділянкою для будівництва. Тобто особа має лише виключне право на її використання.

Разом з тим, слід зазначити, що право користування земельною ділянкою державної або комунальної власності не може бути відчужено її користувачем іншим особам (окрім випадку переходу права власності на будівлі і споруди, що розміщенні на такій земельній ділянці). Однак, якщо до особи переходить право власності на споруду чи забудову на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то така особа набуває право користування земельною ділянкою, що знаходиться під такою спорудою (ч. 2 ст. 120 ЗК України).

Відтак, у даному випадку переходу права власності не відбувається, а тому не можна і говорити про відчуження такого права. Такі дії забудовника в окремих випадках можуть бути кваліфіковані за ст. 190 КК України, як шахрайство, якщо в діях особи буде встановлено об’єктивну сторону злочину або містити інші склади злочину”, – констатує юрист.

На запитання журналіста, що робити людям, якщо сусіди з нижніх поверхів уже загородили парканами прибудинкову територію і нікого туди не пускають, Дмитро Навроцький порадив звертатися із заявою про злочин щодо самовільного зайняття земельної ділянки до правоохоронних органів. Також, за словами юриста, не завадить звернутися до органів будівельного контролю для проведення перевірки законності встановлення паркану на прибудинковій території мешканцями перших поверхів.

Автор: Сергій Огородник – журналіст, мешканець с. Гатне

Tagged with:

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Київщини".
Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора. Головний редактор: Ірина Федорів