ЖК “Спутник Гатне” залишиться без каналізації?

0 203

Селу Гатному, розташованому впритул під Києвом біля мікрорайону Теремки-1, загрожує екологічна катастрофа через забудовницький безлад.

Сайт Громади Києво-Святошина вже публікував матеріал про те, як забудовники вводять в оману інвесторів: Андрій Усок і Роман Хіміченко продавали квартири на перших поверхах за завищену ціну, обіцяючи людям у власність земельні ділянки спільної прибудинкової території.

Мешканцям села відоме також будівництво ЖК “Супутник Гатне” на вулиці Інститутській, що паралельна Одеській трасі. Забудовники приманюють потенційних покупців близькістю до Києва (400 м) і розвиненою інфраструктурою, але ні слова не кажуть про проблеми з каналізацією і водовідведенням.

Гатне спутник скринРіч у тім, що в житловому комплексі нібито передбачена своя очисна система каналізаційних стоків, про що представникам Гатненської Громади розповів довірена особа забудовника Тарас Никитюк.

Гатне Тарас

“Довкола будинків зроблено дренаж: то єсть прокладена щебнева подушка, а під щебневою подушкою йде геотекстиль, і по периметру прокладені дренажні труби. То єсть щебінь дає воді розсосатися, ці труби зведені в колодязь… По каналізації: там стоїть система очистки з тим самим дренажем. І викидається в ґрунт… на участок (підкреслення редакції)”, – пояснив активістам представник забудовника Тарас Никитюк.

На плані підключення каналізації, розробленому для ЖК “Спутник Гатне” фірмою НІП ТОВ “Екофлок”, показано, що каналізація від будинків через систему очисних споруд виводиться просто в дренажний колектор села на вулиці Кармелюка.

ПланВиходить, що дренаж природних ґрунтових (+ опади) вод отримає додаткове навантаження у вигляді каналізації будинків. Для того, щоб ЖК не поплив на власній каналізації, забудовник має намір підключитися до дренажної труби села. Але проти цього вже виступає місцева Громада, розуміючи, що дренаж села не розрахований на навантаження від багатоквартирних будинків і зовсім не призначений для скидання каналізаційних стоків.

У колодязі дренажного каналу стрімкий потік порівняно прозорої води.

Дренаж_загальний вигляд згори

Гатненці навіть зібрали мітинг проти врізки каналізації ЖК в дренажну систему села.

ЖК Супутник Гатне

Громада повалила паркан забудовника, де, згідно з планом, забудовник самовільно намагався врізатися в дренаж села. Зараз ця ділянка паркану біля дренажного колодязя села підперта дошками.

СупутникГатне

А в місці, звідки Супутник планує робити врізку, стоїть вода.

Вода в ямі

Було направлено колективне звернення мешканців села до сільського голови, і відповідь голови не забарилася. Сільський голова Броніслав Корицький повідомив Громаді, що забудовник не матиме дозволу на врізку дренажа будинку в дренаж села доти, заки не розбереться зі своєю каналізацією.

“Для того, щоб уникнути того, що через дренажний колектор буде здійснюватись водовідведення об’єкту будівництва багатоквартирного житлового будинку, а не стічних (дощових) вод, рішенням виконавчого комітету Гатненської сільської ради рекомендовано до розгляду звернення гр. Лашина Антона Станіславовича (про підключення до дренажа села – прим. ред.) повернутися після підключення до каналізаційної мережі для водовідведення об’єкту будівництва багатоквартирного житлового будинку”, – йдеться у відповіді сільського голови на звернення Громади Гатного.

гатне відповідь2Зрозуміло, що з каналізацією ЖК “Супутник Гатне” ймовірно виходить замкнене коло: сільрада не дасть дозволу підключитися до дренажа села доки забудовник не облаштує й не підключить свою каналізацію, а забудовник не може запустити свою каналізацію, доки не вріжеться в дренаж села.

Тим часом забудовник вигадує все нові маркетингові ходи  для залучення нових інвесторів.

2016-02-23-140706_1280x800_scrot

Потенційним інвесторам розповідають, ніби вода для комплексу братиметься зі свердловини завглибшки 153 метри і начебто свердловина розташована за 50 м від каналізації. До весни обіцяють також вирішити проблему з підключенням каналізації. Але, беручи до уваги протести Громади, віриться в це слабо. До того ж, невідомо як інвесторам смакуватиме така вода, взята з ділянки, на якій облаштована очисна система.

Для розуміння, наскільки в Гатному близько від поверхні знаходяться ґрунтові води (за даними Держводагенства – до 2 м), варто поглянути на дві фотографії, зроблені того ж дня в селі.

На першій ми бачимо облаштування нового септика біля ділянки, де планується будівництво приватного, а не багатоквартирного будинка.

Септик1

А на другій світлині, відсунувши кришку люка, ми можемо бачити, як у новому септику вже стоїть вода.

Септик2

За словами місцевого мешканця Олександра, до побудови поряд з його будинком одного з житлових комплексів, він відкачував воду з септика вряди-годи.

“А тепер, коли біля мене все застроїли, то нада кожні два тижні визивать машину для відкачування каналізації. А після зими тепер вода і в погребі оно стоїть, чого раніше не було”, – каже мешканець Гатного Олександр.

“То можна лише уявити, як будуть насичені водою ґрунтові води, якщо відбудеться введення в експлуатацію багатоквартирних будинків”, – резюмує місцевий мешканець Сергій.

Сергій Огородник, журналіст, місцевий мешканець

Tagged with: ,

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Київщини".
Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора. Головний редактор: Ірина Федорів