Тимчасова каналізаціада “Супутника Гатне”

5 220

Сайт Громади вже публікував інформацію про проблеми з каналізацією в ЖК “Супутник Гатне” після того, як забудовник намагався врізатися в дренажний колектор села відкритим способом. Тоді місцеві мешканці повалили паркан, а місце врізки в колодязь ретельно засипали.

Невдовзі сталося так, що в значній частині Гатного дві доби відбувалися перебої з електрикою.

Місцеві мешканці зрозуміли, чому так сталося, тільки після того, як аварійна бригада обленерго почала розкопки в тому місці, яке відділяє паркан забудовника від дренажного колодязя села.

Прорив лінії

На думку місцевих мешканців, лінію 10 кВ від ПС “Чабани” пошкоджено після земельних робіт забудовника, який за технічними умовами, також має підключатися до цієї лінії.

ТУ на електрику

Зазирнувши до колодязя дренажного колектора села, гатненці побачили свіжу врізку з двох пластикових труб.

Дві труби в одній врізці

Активісти викликали поліцію, щоби зафіксувати факт врізки. Також на місце приїхали депутат Києво-Святошинської райради Олена Власенко, депутат Гатненської сільради Сергій Вітенко, а згодом і сільський голова Броніслав Корицький.

Місцевий мешканець Іван показує депутатці райради “Правила благоустрою Гатного”, затверджені ще в 2008 році.

Правила благоустрою Гатне

Секретар виконкому завірив печаткою документ 4 лютого 2016 року. У ньому йдеться про те, що не можна будувати в селі багатосекційні або багатоквартирні житлові будинки на територіях, які не забезпечені централізованим каналізуванням.

забудовник Михайло

Забудовник Михайло розповідає місцевому мешканцю Івану: “Іване, подивіться, як в Китаї, як в Сингапурі… Біля приватних будинків небоскрьоби ставлять, і це нормально, тому що це обертає економіку, це пенсії, зарплати і все”.

Прорив кабеля

Але Іванові така мова не дуже до вподоби, він цікавиться, чому півсела дві доби без електрики сидить.

“Іване, при чому тут ми? Дивіться, обвалилася ота штольня, яку зробили. Ґрунт просів і обвалився і він, видно, цей кабель перервав. Нам же не дали відкритим методом зробить врізку.  Іване, це ви засипали машину туди – 30 тонн, такої ваги – глини. От воно й обвалило ту штольню. Ми коли її відкрили – нам сказали, що не дай Бог туди лізти, і цим ґрунтом обвалили штольню”, – пояснює забудовник Михайло сусідові Івану, як міг, на його думку, статися прорив лінії енергопостачання.

Місце прориву

Депутат райради Олена Власенко просить Михайла показати документи, що дозволяють підключення до дренажного каналу, проте забудовник каже, що не має їх при собі, бо “приїхав з іншої області і взагалі документами займається не він, а його партнер по бізнесу”.

Депутат Власенко

“У нас всі документи є на ці каналізаційні системи. Це дренажна система для лівньових і талих вод. Ми сюда так само будем скидати ливневі і талі води. Якщо б ви нам дали прокопати, то тут би була ливнева вода і нормальна труба. Наша каналізація буде уходити на Київ. У нас є в проекті технічні умови на врізку в Київ. Щодо лівньової системи, то ми маємо документи, ми заплатили пайову участь. Нам сільська рада не дає прокопати цю дорогу, щоб підключитися. Ми просто зробили би відкритим методом, потім би засипали піском.. і заасфальтували б і закрили б це питання”, – переконує Михайло місцеву громаду і депутатів Олену Власенко та Сергія Вітенка (Гатненська сільрада).

Далі Михайло веде представників громади на подвір’я будинку, щоб показати систему очисних споруд, забороняючи автору статті фотографувати ці споруди:

“Тільки давайте, щоб без цих фотографувань. Це приватна територія, приватна власність. Хочте?  Я вам покажу, але без фотографувань. Ви ж журналіста не показали посвідчення? Ви ніякий не журналіст, про що ви розказуєте!”

Тому світлину очисної системи, яку здалеку показав забудовник представникам громади та депутатам, ми покажемо, взявши з відомого будівельного форуму.

Очисні Супутника

На схемі каналізації, викладеній на сайті забудовника, система очисних житлового комплексу з’єднана зі зливовою системою і “впадає” в дренаж села. Червоні кружальця – це колодязі очисних споруд фекальної каналізації, від яких лінія чітко веде до місця врізки в сільський дренажний колодязь для ґрунтових і талих вод.

План
Забудовник Михайло переконує, ніби каналізація – окремо, а зливостоки будинків – окремо:

“Ось у нас є ця система – ось вона. Це не просто вигрібні. Це ціла система, яка має ліцензію, документи і проект. Фірма “Екофлок”, називається. Не підключена вона в дренаж! Подивіться на цю територію, подивіться на кришу – це все буде заасфальтовано. Куди буде лівньова вода діваться? Тут є така компанія – “Армата” називається. Вона не володіє тут мережами каналізаційними, але вона отримала технічні умови й поставила свій колектор. Вони тут з усіх “віджимають” величезні гроші за врізку в цю систему. Ми зараз (ще у вересні – пізніше додасть Михайло, прим. ред.) отримали проект і технічні умови – ми прокладемо свою цю систему. Якщо б це робилося на нормальних умовах – ми б давно до них врізалися в систему, вона отут поряд, біля фортеці “Гетьман”. Це питання було б зняте. Вони приходять і називають за цих два будинки 300 тис. доларів. Вибачте, ми тут не заробим їх навіть”, – розповідає забудовник ЖК “Супутник Гатне” Михайло.  

Згодом забудовник визнає, що очисні таки підключені до дренажа, але тепер уже переконує, що це тимчасово і що нібито забудовники готують проект підключення до київської каналізації:

“Я не обманюю, ми пояснювали це, що ця система буде тимчасова, вона очищає – воду можна взять на аналіз – це технічна вода, якою можна поливати. Поки – ці два будинки ми вріжем – це на кілька.. ну на 4-5 місяців. Всі решта і разом оцей – будуть протягнуті на Київ”.

Олена Власенко спитала, чого ж забудовник відразу не підключився до Києва і отримала відповідь, що на це в “Супутника Гатне” немає грошей:

“Система оця вся каналізація на Київ коштує біля 5 млн грн. У нас просто немає таких коштів. От і вся проблема”, – каже Михайло.

“То якщо в вас немає грошей, як же ви будете все доводити до логічного завершення і підключатися на Київ?”, – дивується депутатка.

Власенко Олена райрада

Забудовник ЖК “Супутник Гатне” Михайло пообіцяв депутатці райради Власенко протягом тижня організувати зустріч із партнером, щоб показати документи, проте обіцянки не дотримав і попросив часу до кінця березня, щоб привести документи до порядку.

Голова 1

Сільський голова Броніслав Корицький вислухав претензії щодо своєї бездіяльності, оглянув місце врізки і пообіцяв поквапитися таки взяти на баланс села частину дренажної труби. При цьому він бідкався, що сільрада нічого не може вдіяти забудовникові.

Щоправда сам забудовник визнав, що сільрада не дає “Супутнику” будівельної адреси для підключення газу.

Громада ж, після того, як поїхали депутати, не очікуючи на виконання обіцянок, повернулася до колодязя і побачила, що пластикові труби лежать поряд із колодязем на узбіччі дороги.

На запитання прораба Олександра, як так сталося, йому відповіли, що, мовляв, “як труби туди залізли, так напевне і вилізли”.

Труба зовні

Днями у телефонній розмові Михайло пообіцяв, що “Супутник” більше не робитиме спроб врізки в дренажний колодязь села, а прокладе власну каналізацію, домовившись про спільне фінансування з іншими забудовниками села:

Дивіться, наша позиція яка: ми поїхали до наших проектантів і ми прискорюємо цей проект по каналізації. До кінця березня буде проект, ми його подамо на сільраду. Наберіть мене в кінці – я вам його покажу. Сільрада нам дасть згоду на порушення благоустрою, виконання робіт з прокладення каналізації. І ми, думаю, її за місяць-два зробимо. То не будемо ми туди проколюватися, чесно. Не хочу з жителями воювати, я б з кимось повоював, но з людьми не хочу, чесно”, – переконує забудовник Михайло. – “Дивіться, ми почнемо проводити, частково вріжемся в ту систему, яка існує, – “Армади”. Крім нас є іще забудовники, які зараз заходять у Гатне, і вже готові з нами цю систему прокладати. Ми її однозначно зробимо”.  

Справжню ціну обіцянок забудовника громада дізнається, коли таки буде представлено документи на всі необхідні підключення і для цього не буде потрібно шукати Антона, Михайла, Тараса чи Владислава, а досить буде завітати до кіоску з продажу квадратних метрів Супутника на Інститутській.

Тим часом, за словами прораба Олександра, в готовому зведеному будинку вже живуть 4 сім’ї, які завозять свою воду, а щоб зігрітися тягнуть до електронагрівача переноску завдовжки 70 метрів.живуть-бідуютьСергій Огородник, журналіст, мешканець Гатного

 

5 коментарів

 1. Олександр 04.03.2016 at 19:01

  ***.104.2.149
  Прикро що так з ненавистю до бізнесу написано. Дебільний радянський підхід, замість перешкод, краще б допомогла громада вирішити проблеми.

  • admin 04.03.2016 at 22:47

   Олександре, написано по факту, як було. Коли пан Михайло покаже документи та технічні умови на підключення, проведе екскурсію на Екофлок, буде видно, чи все ПРОЗОРО і законно – а публікація матиме набагато приємніший для забудовника вигляд. А поки – це лише обіцянки, які автор публікації сумлінно і майже без купюр опублікував. Якщо маєте бажання – можу надати диктофонний запис розмови депутатів та місцевих мешканців із паном Михайлом.

   • Олександр 04.03.2016 at 23:38

    ***.158.95.14

    Якого “бізнесу”?!!! Схему не з продажем а з “інвестуванням” Ви називаєте “бізнесом”?
    Це ШАХРАЙСТВО. А маніпуляції з багатоквартирний/багатоповерховий? А, що стосується цієї статті, будівництво на витоці Сіверки “багатоквартирних” будинків?
    1-2 роки і буде таким забудовникам багато сюрпризів …

 2. Катерина 05.03.2016 at 01:07

  ***.73.31.50

  мне интересно, где эта долбанная сельская “громада” вместе с “головой” были, когда закладывали фундамент??? Почему “громада” и “голова”, не подняли кипиш тогда??? Может голова на лапу взятку получил? Наверняка с ним согласовывали план строительства и коммуникаций, правда? Но у нас “громада” как говорил герой Зеленского в фильме: “настоящие хохлы – сам не гам и другому не дам. Плевать на 100 семей, которые купили квартиры в этих домах, главное, чтоб “громаде” было хорошо. Что ж вы такие правильные защитники жопы то свои не подняли два года назад? Что ж вам так нагадить хочется тем людям, которые вложили все свои деньги, чтоб хоть какое-то жилье купить?

  • admin 05.03.2016 at 02:15

   Пані Катерино, зараз у Гатному на 48 га болотистої місцевості збираються зводити ЖК “Озерний Гай”. Скоріше за все там будуть не менші проблеми з каналізацією. Але інвестори знаходяться, часто не розуміючи, що беруть на себе ризики і відповідальність за будівництво.
   Потенційні інвестори в ті 90 квартир у двох будинках ЖК “Супутник Гатне” мають бачити документи забудовника, ознайомитися з геологією, історією забудовника, генпланом села і Києва…
   Наприклад, читаючи форуми ЖК “Супутник Білогородка” і будинків у Ходосівці, потенційні інвестори зрозуміли би, з якими проблемами їм доведеться стикатися, як їм вибудовувати діалог із забудовником в першу чергу щодо строків, підключення і тарифів.
   Ознайомившись із Генпланом Києва, наприклад, мешканці з новобудов на Абрикосовій з жахом дізналися, що біля їхніх вікон запланована траса від Чабанів до Кільцевої, а по інший бік траси – 5 га житлової забудови Києва.
   І так з кожним будівництвом – усюди треба зважати на ризики.
   Звісно, Ваших словах також є логіка щодо того, що на ризики громаді треба реагувати завчасно, але погодьтеся, так само важко проконтролювати рішення сільради, яка роздає ділянки на меліоративному каналі своїм депутатам, їхнім родичам і деяким прокурорським. Деякі ділянки зараз оспорюються в суді, але подивіться на відео і Ви зрозумієте, що яке б рішення не прийняв суд, – суд природи буде суворішим.
   https://www.facebook.com/gatnesos/videos/vb.1421502974808698/1547573162201678/?type=2&theater

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Київщини".
Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора. Головний редактор: Ірина Федорів