Паломництво до ботсаду: у Києві розквітли магнолії (ФОТО)

0 69

Рожеві, білі, кремові, червоні магнолії почали розпускатися у столичному ботанічному саду ім. Фоміна. Цьогоріч вчасно – у середині квітня. Тож вже кілька днів до парку у центрі міста йде багато киян, аби сфотографуватися з великими квітками.

Першими з’явилися білі квіти. За ними підуть – рожеві.

Дерево отримало назву на честь французького ботаніка П’єра Маньоля у 1703 році.  Магнолії належать до стародавніх квіткових рослин. Рід відокремився в ті часи, коли бджіл ще не було, тому квіти цих рослин пристосовані до запилення за допомогою жуків.

Звісно, магнолія – екзотична для України рослина, адже в природних умовах вона росте в Південно-Східній Азії, Японії, Китаї, на Корейському півострові, частково в Південній Америці. У київському ботсаду їх вирощують понад століття. За цей час кущі та дерева встигли адаптуватися до київських реалій – з роками стали більш витривалими до клімату.

Нині у старому ботанічному саду ростуть 65 видів, гібридів і декоративних форм магнолій. Усього – понад 300 рослин. Це найбільша колекція в Україні.

Аби подивитися гарні квіти, краще не чекати вихідних, коли до ботсаду піде натовп, а йти вже у будні. А ще краще зранку – тоді можна відчути тепло від пелюсток магнолії.

Вхід у паркову зону – безкоштовний.

Напишіть відгук

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Київщини".
Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора. Головний редактор: Ірина Федорів