Хто врятує київську “Самопоміч”

0 13

Рішення зборів фракції про припинення її існування підписали 18 з 22 депутатів “Самопомочі” в Київраді. Троє були відсутні на зборах, Наталія Манойленко утрималася. Дмитро Стрижов не виходить з партії і хоче зберегти “Самопоміч”. Депутати Пинзеник і Ноздря поки мовчать, про це зазначає Громадський рух ЧЕСНО.


На прес-конференції Сергій Гусовський заявив про рішення фракції припинити існування і про створення окремої депутатської групи на правах фракції. Проте партія “Самопоміч” може зберегти свою фракцію в Київраді, оскільки в Регламенті не йдеться про мінімальну кількість депутатів у фракції.

Секретар Київради Володимир Прокопів оголосив про саморозпуск фракції “Самопоміч” у Київраді.

Я не виходжу з партії і готовий залишитися у фракції”, – повідомив Громадському руху ЧЕСНО телефоном депутат, обраний від “Самопомочі”, в Київраді Дмитро Стрижов.

Депутат не радить поспішати ховати фракцію, оскільки є депутати, які в ній готові залишитися.

Фракція “Самопоміч” буде в Київській міські раді… Наступної сесії фракція “Самопоміч” відновить свою роботу в Київраді. А якщо вищестоящий орган, як він планував, займеться відзивом депутатів і доведе до логічного завершення, то будуть заходити інші за списком депутати і, може, до кінця каденції і всі 22 повернуться до “Самопомочі”, – вважає Стрижов.

Стосовно земельного питання колеги Романа Марченка Стрижов нагадав, що він послідовно за земельний аукціон і навмисне взагалі не голосує за земельні питання, вбачаючи в таких голосуваннях корупційну складову.

Депутатка Наталія Манойленко, яка була присутня на зборах фракції, вважає, що Роман Марченко підвів фракцію.

 

Рішення на фракції очікуване, по Марченку нам поступали давно сигнали. Я це висловила вчора під час засідання фракції у присутності Романа Марченка. Він підвів фракцію, вчинив неетично як мінімум, тому що почав депутатську каденцію вирішувати свої питання. Політична сила, яка хоче вважати себе європейського типу, вона в принципі не має морального права робити такі речі. Першочергово – це навіть не питання законності чи навіть незаконності цих рішень, а питання моральності й етичних принципів”.

Манойленко додає:

Моя власна пропозиція була визнати помилки фракції. Не перекладати лише тільки на одного лідера… Нам всім просто треба сказати чесно, що ми цю ситуацію прогавили, поставилися недостатньо уважно і ми вживемо заходів, щоб переконати Романа Марченка як мінімум залишити фракцію, як максимум – організувати відкликання. Я пропонувала і закликала залишитися в рядах “Самопомочі”, оскільки ми йшли в цю політичну силу розуміючи, що вона не є сформованою, що вона не є структурованою остаточно, що це політична сила в стадії формування і в наших силах зробити, щоб вона стала великою інституційною силою в українській демократії. Ми ставили велику мету, а ця мета спіткнулася об справу Романа Марченка”.

Депутат Вадим Ноздря, якого не було на засіданні фракції, обіцяв прокоментувати свою позицію і попросив перетелефонувати пізніше, але згодом не взяв слухавку.

Олеся Пинзеник, яка також була відсутня на фракції, прочитала запитання від журналіста Громадського руху ЧЕСНО в месенджері, але не відповіла.

Заступник Голови Верховної Ради України і народна депутатка від “Самопомочі” Оксана Сироїд вважає, що депутатам, обраним до Київради від “Самопомочі”, треба дати час подумати.

Я горджуся Наталею Манойленко, тому що вона пройшла цей процес і їй було дуже не просто одній стояти проти зграї. Дмитро Стрижов також готовий залишитися із “Самопоміччю”. Потрібно дати час для того, щоб люди витверезилися і це, можливо, дасть людям можливість подивитися по-іншому на цю ситуацію, а потім, можливо, дехто буде готовий переглянути свою позицію. Ми з багатьма людьми говорили безперервно, я знаю позицію багатьох”, – говоритьОксана Сироїд.

Нагадаємо, у Київраді очільник фракції “Самопоміч” Сергій Гусовський заявив про припинення існування фракції, прийняте на зборах, через розбіжності з політичним керівництвом партії.

Напишіть відгук

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Київщини".
Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора. Головний редактор: Ірина Федорів